Przygotowanie do zabiegu usuwania owłosienia laserowo.

// October 6th, 2009 // Depilacja laserowa Warszawa

3 150x150 Przygotowanie do zabiegu usuwania owłosienia laserowo.Kiedy już postanowimy, że depilacja laserowa to zabieg, o którym marzyłyśmy od dawna i dłużej nie obędziemy się bez niego, szukamy odpowiedniego salonu kosmetycznego, gdzie owy zabieg wykonamy. Warszawa na pewno będzie odpowiednim do tego miastem. Zabieg ten obligatoryjnie poprzedzamy wizytą i konsultacją lekarską. Jak każdy zabieg, tak i depilacja laserowa ma przeciwwskazania do wykonania. Są to przede wszystkim ciąża, bardzo mocna opalenizna, zażywanie niektórych leków, a także ziół, choroby skóry takie jak na przykład łuszczyca, podrażniona skóra, wrażliwa skóra oraz jej infekcje. Kiedy już odbędziemy konsultację lekarską, wypytamy o wszystko dokładnie w salonie kosmetycznym możemy zacząć przygotowywać się do zabiegu.

Przede wszystkim włoski w miejscu, z którego chcemy się ich pozbyć muszą wystawać około 1-2 mm nad powierzchnię skóry. Najlepiej ogolić je 2-3 dni przed zabiegiem. Można zastosować krem depilujący, ale nie wolno używać pęset, golarek elektrycznych, a także wosku, żeby nie podrażnić skóry przed zabiegiem. Nie powinniśmy stosować jakichkolwiek kosmetyków z retinolem ani samoopalaczy. Przed samą depilacją laserową dokładnie czyścimy i osuszamy powierzchnię skóry. Nie używamy balsamów ani kremów. Zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny.

Pamiętajmy, że zastosowanie się do zaleceń otrzymanych w gabinecie kosmetycznym pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Napisz komentarz