Co dzieje się podczas zabiegu depilacji laserowej?

// November 1st, 2009 // Depilacja laserowa Warszawa

4 150x150 Co dzieje się podczas zabiegu depilacji laserowej?Stało się. Wreszcie znalazłyśmy się w salonie kosmetycznym i zabieg się rozpoczął. Zabiegowi depilacji laserowej towarzyszyć mogą różne odczucia. Mają na to wpływ różne czynniki, takie jak lekarz medycyny estetycznej, który wykonuje ten zabieg, warunki w gabinecie kosmetycznym, laser, którego używamy oraz to czy stosowałyśmy się do zaleceń. Czas zabiegu depilacji uzależniony jest przede wszystkim od tego, jakie miejsce zostało tej depilacji poddane. Oczywistym jest fakt, że im większy jest obszar, poddany usuwaniu owłosienia, tym dłużej to trwa. W zasadzie czas trwania waha się od kilku minut (np. górna warga) do dwóch godzin (nogi). Nie jest to zbyt długo biorąc pod uwagę święty spokój, jakiego zaznamy po depilacji.

Medycyna estetyczna w Polsce jest na tyle rozwinięta, że niemal każdy salon kosmetyczny stosuje przy zabiegach depilacji laserowej przede wszystkim urządzenia IPL oraz lasery diodowe. Zarówno jeden jak i drugi idealnie sprawdzają się przy zabiegach trwałego usunięcia niechcianego przez nas owłosienia. Lasery diodowe istnieją już kilkanaście lat.  Natomiast technologia IPL jest najnowocześniejszą w medycynie estetycznej, została wynaleziona dziesięć lat później niż lasery diodowe. Obecnie obie te technologie posiadają swoje nowoczesne ulepszenia.
Podczas zabiegu wiązka promieni laserowych wnika około dwóch mm pod powierzchnię skóry, co ma na celu trwałe zniszczenie cebulki włosa. Jednak nie wszystkie włosy usuwane są od razu podczas pierwszego zabiegu, co spowodowane jest dwiema fazami, w jakich może znajdować się włos – fazie wzrostu i fazie uśpienia. Podczas depilacji laserowej niszczone są tylko te włosy, które w danej chwili znajdują się w fazie wzrostu. „Uśpione” włoski znajdą się w tej fazie za około 3-4 tygodnie. W związku z tym zabieg ten należy powtórzyć 3 razy w odstępach 3-4 tygodniowych.

Napisz komentarz