Po zabiegu, czyli depilacja laserowa i co dalej?

// November 6th, 2009 // Depilacja laserowa Warszawa

5 150x150 Po zabiegu, czyli depilacja laserowa i co dalej?Zabieg zakończony. Chciałybyśmy już pobiec na plażę pochwalić się cudownie gładkimi nogami, ale musimy jeszcze przystopować. Jak po każdym zabiegu medycyny estetycznej nie od razu po wyjściu z salonu kosmetycznego możemy szaleć. Nasza skóra wymagać teraz będzie specjalnej troski i uwagi oraz szczególnego podejścia. Najważniejszą zasadą jest nie narażanie skóry przez co najmniej dwa tygodnie na bezpośrednie działanie promieni UV.

Czyli unikanie słońca, a także solarium. Lekarze medycyny estetycznej szczególnie polecają stosowanie kremów z wysokim filtrem, np. o faktorze 50 lub więcej. Kolejna zasada to nie używanie samoopalaczy po zabiegu. Bardzo bolesnym doświadczeniem byłoby użycie peelingów lub jakichkolwiek innych preparatów złuszczających – na takie zabiegi przyjdzie jeszcze czas dużo później. Wszelkie leki i zioła, o których pisałam wcześniej możemy zacząć stosować około tydzień po zabiegu, ale zawsze należy to skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej – jest to sprawa indywidualna. Kolejną ważną zasadą jest to, aby przez około półtora-dwa miesiące nie wyrywać włosów z danego miejsca.
Pamiętajmy, że po zabiegu depilacji laserowej, może wystąpić kilkugodzinne zaczerwienienie danego miejsca lub obrzęk. Nie należy więc wpadać w panikę.

Niezwykle ważna jest również pielęgnacja depilowanego miejsca po zabiegu. Szczególne zalecenia to: nieużywanie mydła, które wysusza, nie stosowanie jakichkolwiek preparatów zawierających alkohol (szczególnie perfum i dezodorantów), można stosować środki łagodzące, na przykład takie, które zawierają panthenol, delikatne wycieranie skóry w miejscach depilowanych.

Poza tym – bądźmy w kontakcie ze swoim salonem kosmetycznym. Jeśli nie jesteśmy czegoś pewne lub czymś się niepokoimy zapytajmy lekarza medycyny estetycznej, dermatologa lub kosmetyczkę.

Napisz komentarz