Przeciwwskazania do zabiegów laserowych, w tym depilacji laserowej

// February 7th, 2013 // Depilacja laserowa Warszawa

przeciwwskazania dla depilacji laserowej 150x150 Przeciwwskazania  do zabiegów laserowych, w tym depilacji laserowejNajnowsze zabiegi medycyny estetycznej opierają się w znacznym stopniu na zabiegach z użyciem lasera. W zależności od naszych potrzeb, zabiegi laserowe często pomagają utrzymać zdrową ,zadbaną i piękna cerę, np. lecząc problemy trądzikowe czy odmładzając . Mogą także usuwać popękane naczynia krwionośne oraz pomóc w uzyskaniu odpowiedniej sylwetki. Największą popularnością jednak cieszą się zabiegi depilacji laserowej. Tego typu zabiegi kosmetyczne skutecznie rozprawiają się z niechcianym owłosieniem na ciele. Stosuje się je prawie na całym ciele. Wielokrotnie pomaga w walce z kompleksami wywołanymi nadmiernym owłosieniem. Z powodów estetycznych zabiegom depilacji poddają się głównie kobiety . To one zgłaszają się do salonów kosmetycznych z prośba o pomoc w walce z włosami szczególnie na nogach, bikini, pod pachami, a nawet na twarzy. Zabiegi depilacji laserowej są bezpieczne o ile przed pierwszym zabiegiem sprawdzimy czy nie pojawiają się przeciwwskazania do wykonania zabiegu.


Serii zabiegów laseroterapii mogą poddać się prawie wszyscy, nie ma ograniczeń ze względu na płeć czy wiek, najważniejsze by spełniać określone kryteria. W Warszawskich salonach bez problemu znajdziemy dobrze przygotowany personel z uprawnieniami do wykonywania tego typu zabiegów. Na pierwszej wizycie, po przeprowadzonym wywiadzie, okaże się czy w danym momencie możemy przystąpić do zabiegów z użyciem lasera. Jeżeli zbagatelizuje się przeciwwskazania, skutki mogą być groźne dla zdrowia. Lekarze, bądź kosmetolodzy wykonujący zabiegi z pewnością będą nas pytać o tak zwane trwałe przeciwwskazania, które całkowicie wykluczają z wykonywania zabiegów kosmetycznych przy użyciu lasera ( np. depilacji laserowej).

 
Niebezpieczne dla naszego zdrowia będzie poddanie się zabiegom, jeśli mamy stwierdzoną i nieleczoną cukrzyce, która niestety może utrudniać gojenie, albo spowodować krwawienia. Przewlekłe choroby skóry- bielactwo czy łuszczyca przy naświetlaniach może spowodować pojawienie się trwałych przebarwień na skórze, wrodzona skłonność do pojawiania się bliznowców i przebarwień. W przypadku chorych na epilepsję światło emitowane podczas zabiegu może wywołać ataki. Przeciwwskazaniem są także: choroby serca, wszczepiony rozrusznik serca, choroby nowotworowe oraz endokrynologiczne.

 
Przeciwwskazania czasowe dla bezpieczeństwa wykluczają wykonywanie zabiegów laserowych na jakiś czas. Po ustąpieniu przeciwwskazań ,spokojnie można poddać się zabiegom. Do tej grupy należy aktywna opalenizna. Na ciemną i podrażnioną działaniem słońca skórę nie powinno się wykonywać laseroterapii, ponieważ może dojść do poparzeń na skórze. Słabsza może być również skuteczność zabiegów. W przypadku depilacji laserowej światło pochłaniane jest przez komórki barwnikowe we włosie. Komórki barwnikowe opalonej skóry w większości gromadzą się wysoko w skórze i pochłaniają światło, które nie może przeniknąć dalej, w głąb do cebulki włosa.

 
Przeciwwskazaniem jest także: ciąża, zabiegi chirurgiczne bądź kosmetyczne- wykonywane od 2-4 tygodni przed planowanym naświetlaniem. Przygotowując się do zabiegów z użyciem laserów nie należy przyjmować leków antydepresyjnych ,psychotropowych ani ziołowych na bazie dziurawca i nagietka. Nie wolno zażywać antybiotyków ( głownie tetracyklin) , leków z retinolem, sterydów.

Napisz komentarz