Skuteczna depilacja laserem to nie wszystko – czym jest medycyna estetyczna?

// May 14th, 2010 // Depilacja laserowa Warszawa

laserowa skuteczna depilacja warszawa 150x150 Skuteczna depilacja laserem to nie wszystko   czym jest medycyna estetyczna?Depilacja laserowa to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, mający na celu sprawić, aby nasze ciało było trwale pozbawione zbędnego owłosienia. Spełnia marzenie o gładkich nogach i pozwala zapomnieć, że miałyśmy jakiekolwiek owłosienie w strefie bikini. Jednak depilacja laserowa to nie jedyny zabieg prowadzący do pięknego ciała. Co jeszcze zatem możemy odnaleźć w miejscu, jakim jest salon kosmetyczny i czym jest medycyna estetyczna? Otóż medycyna estetyczna jest dziedziną, która powstała na potrzeby dzisiejszych czasów. Na wskutek postępów, jakie poczyna ludzie cieszą się dłużej młodym wyglądem, dobrym samopoczuciem i zdrowiem. Aby efekty takie były naprawdę doskonałe, specjaliści ciągle poszukują nowych sposobów na udoskonalanie naszego wyglądu i zachowania młodości nie tylko za pomocą zabiegów, ale także zdrowego trybu życia.


Jednym z głównych przedmiotów medycyny estetycznej jest nasza cera. Chociaż depilacja laserowa  nie dotyczy twarzy bezpośrednio w przypadku większości z nas, to można tu zastosować wiele innych odmładzających i upiększających zabiegów. Cera to według medycyny estetycznej ogólne określenie wierzchniej warstwy skóry twarzy.

Medycyna estetyczna rozróżnia cztery typy cery – tłusta, sucha, mieszana i normalna. Klasyfikacja zależy od rozmieszczenia na niej gruczołów łojowych, czyli inaczej mówiąc porów oraz ich funkcjonowania. Każdy z tych rodzajów cery może być również cerą naczynkową lub wrażliwą (nierzadko również jest to cera nadwrażliwa). Osoby, które mają cerę tłustą i mieszaną często równocześnie mogą mieć cerę trądzikową. Może to nastąpić w okresie dojrzewania, ale nie tylko. U posiadaczy zaś cery suchej może występować problem skóry przedwcześnie starzejącej się. Powinniśmy więc wybrać odpowiedni salon kosmetyczny, w którym  specjaliści pomogą nam zidentyfikować rodzaj naszej skóry i zaproponować nam odpowiednie zabiegi.

Jak zatem powinna wyglądać normalna, zdrowa skóra naszej twarzy?
Przede wszystkim powinna być różowa, gładka, sprężysta i jędrna oraz napięta i odżywiona. Zdrowa cera właściwie reaguje na wszelkie warunki atmosferyczne, na przykład na wiatr czy słońce albo mróz. Powinna mieć również odpowiednią reakcję na wodę oraz mydło.

Medycyna estetyczna określa zdrową skórę, jako taką, na której nie widać naczyń krwionośnych, różnych przebarwień, nie ma na niej problemów łuszczenia się skóry, a także nie ma na niej zaskórników. Oprócz zdrowej skóry, chciałybyśmy mieć także gładką i jak najdłużej młodą, więc zmarszczki to kolejny defekt cery, z którą doskonale radzi sobie medycyna estetyczna za pomocą wielu skutecznych zabiegów, które zaproponuje nam wybrany profesjonalny salon kosmetyczny.

Zabiegów jest wiele, ważne, żeby znaleźć coś odpowiedniego dla swojego typu urody, mając na względzie efekty, jakie chcemy osiągnąć. Już niedługo na naszym blogu znajdziecie szczegółowe opisy wielu zabiegów.

Napisz komentarz